Ostatni update: 22/04/2024

ranking obejmuje 8 tygodni, update co tydzień (poniedziałek), piwo wpada w momencie założenia na UT. Sprawdzane są konkretne browary (ponad setka). Piwa w stylach ewidentnie nie pasujących znikają (ipa, stout, barleywine, pils itp). Niektóre browary mają flagę “restrykcyjną” – im wpadają do zestawienia tylko lambikoidalne sensu stricto style (jak mnie wkurzy jakis pastry sour w top10)

Uwaga: niekiedy dopisuję jakieś kolejne browary, wtedy mogą mieć niespójną liczbę tygodni na liście z datą założenia piwa na UT.

[EDIT 12 lutego] UWAGA, zmiana: od tego notowania piwo musi dostać przynajmniej jedną ocenę, by liczba tygodni była mu zwiększana co notowanie. Dzięki temu uniknie się sytuacji, gdy browar założy na UT piwo np na początku stycznia, ale na rynek puści pod koniec lutego, dzięki czemu piwo w rankingu de facto nie miałoby szans zaistnieć. Niemniej taki okres karencji będzie trwał maksymalnie 4 tygodnie (co oznacza, że piwo nawet jak wciąż nie dostanie żadnej oceny, ale minie 8 + 4 tygodnie, to i tak zniknie z notowania) .