Ostatni update: 22/02/2024

Dane jedynie dla tych browarów, które dane opublikowały i ich nie przegapiłem bądź były na tyle miłe, że się podzieliły info na potrzeby tabelki. Jakiekolwiek dokładniejsze opracowania wymagałyby szczegółowych danych od browarów (np wielkość warek konkretnych piw – to raczej dla kontraktów korzystających z różnych browarów fizycznych, daty uwarzenia vs wypuszczenia na rynek itp). Ale nawet takie zgrubne i szacunkowe oszacowanie wydaje się ciekawe, zwłaszcza w kontekście popularności UT w PL czy różnic między browarami.

Jak widać z poniższej tabeli i jeśli założyć jako typową porcję 0.33 litra (niestety kolejne uogólnienie), to użytkowników UT wśród konsumujących jest od około 1 do aż 25 procent – dzięki obu Pintom mamy prawdopodobnie pełne widełki. [EDIT] Już Recraft rozszerzył zakres…[/EDIT] I przyznam się, że zaskoczonym dość wysokimi tymi punktami procentowymi.

Mału upd: jako, że tabelka nie ma nazw, a browar jak zmieni ikonkę na UT, to tu obrazek zniknie, to dla pewności zostawiam tez w formie obrazka: