Ostatni update: 07/10/2022

“Komplet” może bardziej, w cudzysłowie. Niemniej lista PL userów powstała w taki, dość niewyszukany sposób:

  • Sprawdzenie wszystkich friendsów wskazanej osoby (moich) – dla każdego z nich zapisanie podstawowych informacji (nick, login, total, unique oraz – co najważniejsze – najczęściej czekinowanego kraju pochodzenia piw)
  • Następnie iteracyjnie – dla każdego z wyżej znalezionych userów mających jako najczęściej czekinowany kraj PL – powtórzenie tych działań. Konta, które czy to nie mają czekinów (a więc nie wiadomo, jaki kraj najczęściej czekinowany), czy to czekinujące zagramanicę zapisane jeno w celach statystycznych, ale friendsi ich już nieweryfikowani. Oddzielnie zapisane też konta ukryte i nieistniejące (trochę kont jest kasowanych, a z list friendsów zdaje się nie znikają)
  • Oczywiście konta (zarówno PL, Zagraniczne, puste jak i skasowane) które już były znalezione wcześniej w kolejnych iteracjach są pomijane. I tak spisywałem to pracowicie 😉 prawie trzy doby.

W związku z powyższą metodyką powstała lista kont PL nieco umowna, bo primo – załapało się trochę osób ewidentnie spoza PL, niemniej pijących głównie PL piwa (szacowałbym to na okolice 1-1,5 %, jakoś pod setkę kont, głównie Litwa, trochę Białorusi), zaś nie załapały się konta polaków czy to mieszkających w kraju czy za granicą, niemniej pijących głównie piwka z jakiegoś nie-PL kraju. Niemniej tych (z innych danych na boczku) dorzuciłem ostatecznie

Ten system iteracyjny zaowocował wielopokoleniowością - ciekaw byłem, jak wielo, i okazuje się, że dość dużo - 9, jednak główny wolumen kont odnaleziony przez pierwszą połowę tych pokoleń:

Też jakośtam interere wydało mi się, kogo ludzie z PL na UT dorzucają do friendsów, i trochę zdziwionym:

Aha, i jeszcze dla lubiących odczapne statsy i rysunki: Voronoi na podstawie wykresu osób z PL - poziomo oś unique, pionowo polskich unique, im ciemniejszy ton tym niższe pokolenie.