Ostatni update: 15/05/2023

Wykres w czasie, dotyczy zarówno aktywnych jak i sumarycznej liczby kont. PL konta zebrane na zasadzie przeszukiwania UT-Friendsów, ich friendsów, friendsów-friendsów itp – drzewiaście. O ile są z PL – tu działa banalny scoring pt “z jakiego kraju piw najwięcej pije dana osoba”. Ta metoda nie jest precyzyjna, ale jest całkiem przyzwoita jak się tak popatrzy w wyniki.

Spostrzeżenia:

  • zaskakująco stabilne wzrosty zarówno jeśli idzie o liczbę kont aktywnych jak i sumaryczną. Przy czym są to wzrosty arytmetyczne, żadnych tam wykładniczych czy logarytmicznych nie ma. Ale i tak nieźle
  • Dane zebrane 9 miesięcy temu w zestawieniu z aktualnymi pokazują, że metoda jest niezła, niemniej traci się do niej zaufanie jeśli idzie o świeże dane – co dość logiczne (odpada trochę osób mających przerwę w czekinowaniu, które potem wracają, ale przede wszystkim odpadają osoby, które nie dodają znajomych. Niemniej tych znajomych z czasem zaczną dodawać.
  • Na wykresie nie są uwzględnione konta bez czekinów, konta ukryte i konta skasowane bądź ze zmienionym loginem. Sumarycznie jest ich około 15%.
  • Niestety nie mam pojęcia, na jakiej podstawie to zestawić z np produkcją piw kraftowych w hektolitrach, ich sprzedażą, czy innym tego typu wskaźnikiem. Więc niestety nie wiadomo, czy wysycenie UT wśród pijących krafty rośnie czy niebardzo
  • wgl dane do tego niepozornego wykresiku zbierały się prawie tydzień… zgroza
  • Ciekawostka: z danych UT Insights wynika, że userów czekinujących w PL jest ponad dwukrotnie więcej. Niewątpliwie dużą część z tego stanowią turyści czy inni przyjezdni, ale niestety dowiedzenie się, ile to osoby z PL, tyle że nie dodający ludzi do znajomych nie jest możliwe, należy się jednak liczyć z tym, że prawdziwe liczby są wyższe nawet o kilkadziesiąt procent niż te na wykresie (w tych kilkudziesięciu procentach również są wspominane konta ukryte czy skasowane).
  • smacznego. Jeśli na fonie, to w poziomie smakuje lepiej.