Ostatni update: 03/07/2024

Pewnie docelowo trafi to do menu jako stały punkt programu, niemniej z okazji przerabiania menu z ontapa na listy na untappd grzechem by było nie zrobienie z tego jakichśtam statystyk… Wersja draft.

[EDIT] wobec kilku pytań w temacie uprzedzę kolejne: “Dni czesania” może być mniejsze niż “Dni ze Zmianą”, bo czesania liczą się całe doby, do północy, a Dni ze zmianą to liczba unikalnych dat w których była jakakolwiek zmiana (nawet fejkowa, która tylko na OT wyświetla knajpie flagę nowości, których faktycznie nie ma). Aha, i tak, na słupkach widać zmianę która nie jest zmianą, czyli inicjalne czesanie.

[EDIT2] wywaliłem wgl te “Dni czesania”, bo one maja tylko znaczenie dla obliczeń, wszystkie knajpy mają tyle samo, no chyba, że któraś z OT zniknie lub się na nim pojawi… Oczywiście tylko z tabelki wywaliłem.

Jakąś wartość statystyczną te dane zaczną mieć pewnie pod koniec lipca, a im dłużej się będzie toto zbierało, tym bardziej miarodajne będzie.

[EDIT3] Dorzucona kolumna z info, ile średnio dane piwo wisi na kranie. Tam, gdzie byłoby dzielenie przez zero arbitralnie wskakuje 31. Naturalnie ta kolumna wymaga sporo czasu, by była sensowna

[EDIT4] i jeszcze smutna kolumna % czasu pustych kranów – 100% to wszystkie krany w knajpie non-stop puste.

[EDIT5] dodane trochę ogólnych danych statystycznych w opisie tabeli

[EDIT6] Update tabeli co 15 minut (chyba, ze się dużo list akurat uaktualnia). Dodatkowo rozsądniejsze chyba podejście do zliczania edycji menu (musi minąć 10 minut od poprzedniej, żeby było to zliczone – niektóre knajpy robią kilka edycji co kilkadziesiąt sekund i psuło to nieco statystyki, teraz takie atomowe edycje są łączone)

[EDIT7] W opisie tabeli 10 20 (testowo) najnowszych premier na kranach w skali całości, te co się zmatchowały z UT z linkami. Naturalnie nie mam danych historycznych, więc przynajmniej początkowo są to raczej “premiery”, bo weryfikacja sięga tylko do 24 czerwca 😉