Ostatni update: 14/05/2024

Wyniki ponad miesięcznego czesania tak, by uzyskać możliwie pełny przegląd kont userów z co większymi liczbami czkn.

Metodologia dość prosta: start z mojego konta, czesanie kompletu friendsów z UT, dla każdego friendsa czesanie jego wszystkich itd – struktura drzewiasta taka powstaje. Naturalnie, by uniknąć paranoi, część gałęzi drzewa jest obcinana (czyli co prawda dane dla takiego usera zostają, ale już jego znajomi nie są weryfikowani) – kryterium jest minimum 5K Unique. Naturalnie konta ukryte (jeśli nie mam ich wśród znajomych) nie będą uwzględniane.

Zarówno teoretyczne wyliczenia (oczywiście obarczone kilkoma założeniami będącymi w istocie w miarę racjonalnym zgadywaniem) jak i praktyka sugerują, że tym sposobem powstaje lista bardzo blisko kompletu takich kont. Acz ani tu nie ma żadnej gwarancji, ani – co gorsza – taka lista nigdy nie będzie w pełni aktualna (wszak samo jej pozyskiwanie to ponad miesiąc). Niemniej na jej podstawie pewnie trochę różnych statystyk da radę zrobić, a w związku ze zbliżeniem się do kompletności – będą one raczej miarodajne.

Na start najprostszy wykres czy tam histogram (tylko linie nie słupki, bo ładniejsze), w granulacji co 100 czkn. Oś X przycięta, bo po lewej są miliony kont i to beż żadnej gwarancji kompletności, po prawej zaś jest generalnie dłuuuuugi obszar prawie pustej osi 🙂 W sumie na wykresie widać blisko 12 tysięcy kont.

Aha, przypisanie do US na podstawie najczęściej pitych piw, więc prawdopodobnie o kilka procent zawyżone, niemniej temat za jakiś czas będzie nieco bardziej wiarygodnie wyliczany