Ostatni update: 29/06/2023

Cieżko o tego typu współczynnik, ale ten tutaj jest jednym z lepsiejszych jakie mi wpadły do głowy (a porównywałem chyba z 8 różnorakich). To też trochę współczynnik zbeergiczenia knajpy, podbijany przez panelowość knajpy itp. Tak czy inaczej:

Współczynnik to “średnia dla weryfikowanego okresu niepełnych 9 miesięcy wartość Monthly na UT” podzielona przez pierwiastek kwadratowy ze średniej wartości “Ile razy dziennie zmiana piwa na kranie” (sposób obliczania tego ostatniego opisany >>tutaj<<)

Pierwiastek zastosowany w imię spłaszczenia czy redukcji skrajnie niskich wartości podpinania nowych piw dziennie (bez tego zabiegu za duży bonus miały knajpy, które mają podpięte non stop to samo).

Przy okazji powstać musiał również słownik do matchowania knajp pomiędzy UT i OT, zasadniczą większość udało się połączyć – efekty zostawiłem w tabelce 🙂

Tak czy inaczej – sortowanie po współczynniku powinno z wcześniejszymi zastrzeżeniami wskazać kolejność najbardziej zbeergiczonych knajp PL :>

[EDIT] dorzucone czysto matematyczne, niespłaszczane ale za to dużo bardziej obrazowe: “Ile średnio czekinów generuje nowe piwo na kranie”. Oczywiście to nie jest całkiem prawdziwa liczba (w związku z brakiem matchowania OT z czekinami UT, które jest nierabialne zabardzo, głównie przez braki w danych i jakość tych co są), należałoby w praktyce od wyliczonej jeszcze odjąć czekiny generowane przez panele, pite butelki / puszki z lodówek itp.