Ostatni update: 25/01/2024

Tabela z kompletem venues (OK, kompletem minus 3 sztuki, bo nie udało się znaleźć tych trzech knajp na UT). Warto pamiętać, że część z uwzględnionych miejscówek nie prowadzi wyszynku, ergo spodziewane liczby czekinów dla nich to 0 – łatwo je zauważyć – mają właśnie 0 w Monthly.

Kilka uwag i spostrzeżen:

  • Mamy pełen przekrój Venues, od bardzo popularnych do bardzo offowych. Jeśli ktoś chce sobie zestawić ową popularność ze znanymi sobie PL miejscówkami, to dane ma >>tutaj<< – acz trzeba pamiętać, że UT “Monthly” liczy pełnymi tygodniami, więc w tabeli poniżej, do której dane są z poniedziałku opiewa na miesięczną minus tydzień liczbę czekinów
  • Wygląda na to, że niektóre knajpy co prawda zdeklarowały uczestnictwo w BPD, ale temat w praktyce olały (sztandarowy przykład: jedna z najpopularniejszych knajp – budapesztańska KEG Sörművház (ponad 30 kranów) i zero czekinów porterów bałtyckich)
  • Zaskoczyło mnie uczestnictwo ruskiej knajpy (o ile to nie jakaś pomyłka na oficjalnej stronie BPD, a konkretniej na mapce). Niefajny wydźwięk. Zresztą dla dużej części osób (acz chyba mniejszej niż przy knajpie z Królewca) podobny wydźwięk może mieć w tej chwili uczestnictwo pubu z Tel Avivu
  • Porównania zagranicy z PL nie robię tutaj, bo dla PL pewnie za kilka dni jakieś inne ujęcie będzie. Znaczy tam też będzie zagranica w sumie pewnie w jakiejś tam formie.
  • Z dość w sumie pobieżnego, ale jednak ręcznego przejrzenia czekinów uwzględnionych w tabeli oraz zrobieniu dodatkowych statsów (już tu nie wrzucam, nudne) wynika, że żadne z venues nie zorganizowało czegoś ekstra (typu np panelu, foodpairingu), w najlepszym razie ograniczano się do podpięcia jakichś porterów bałtyckich na kran. W sumie trudno się dziwić, zważywszy, że w PL jest tak samo.