Ostatni update: 30/09/2022

Wykresy trzy, bo zmienna skala osi Y – pełna (do 1.2 mln), do 200K i do 20K – zaznaczone na wykresach w mniejszych skalach linią gdzie odcięcie kolejnych.

Oś X na wszystkich wykresach nieco przycięta w imię czytelności – powyżej średniej ocen 4.0 jest tylko jeden browar, ale fejkowy (Wileńska Kranówka) ze średnią ponad 4.8… Z kolei poniżej średniej 2.2 są jakieś 3 malutkie browary litewskie.

Kolorem zaznaczony kraj, wielkość symbolu proporcjonalna do liczby różnych piw które dany browar ma na UT, zaś sam symbol związany z typem browaru zgodnie z takim kluczem:

Zresztą jakiś wykresik pokazujący dokładniej dywersyfikację typów browarów w krajach bałtyckich pewnie wrzucę później, podlinkuję sobie wtedy. tutaj: https://rami.pl/kraje-baltyckie-struktura-browarow/

Rzecz jasna wszystkie wykresy interaktywne, pokazują dane browarów, obejrzeć tylko jeden kraj itp.

Aha, żeby dać pojęcie o skali liczby czekinków, która niewątpliwie jest związana z dystrybucją, zwłaszcza dystrybucją międzynarodową, to przykładowo:

Pohjala ma więcej czekinów niż razem wzięte: Funky Fluid, Pinta, Nepomucen, Stu Mostów i Trzech Kumpli. Zaś mający z PL browarów najwięcej czekinów Funky Fluid to liczbowo okolice Sori czy Puhaste, z kolei Pinta (2gie miejsce w PL) w tej kategorii nieco powyżej Arpusa…