Ostatni update: 23/11/2022

Do oglądania raczej na kompie a nie fonie…

Kolejna demonstracja jak nieprawdziwe jest pierdololo, że same pastry sourki na kranach, a jak prawdziwe, ze w cholerę ipek. Dla jednoznaczności: im kropka bliżej danego wierzchołka, tym większy procent danego rodzaju piwa na kranach. Wielkość kropek zależna od liczby różnych piw w danej knajpie. Lista miast filtrowana (pojedyncze kliknięcie przełącza widoczność danego miasta, podwójne – widoczność wszystkich pozostałych). Można sobie przybliżyć – powrót do pełnego widoku dwuklikiem.

Dane z 48 dni (te same, co kilka wcześniejszych statystyk). Szczegóły zawsze można sprawdzić w tabelce: https://rami.pl/48-dni-ontap-dane-i-wskazniki-knajp/

Aha, same dane orientacyjne mocno, przypisanie do danej grupy stylów na podstawie stylu na ontap, a dokładniej zawierania w polu tekstowym słowa pasującego do stylu (“sour”, “porter”, “lager” itp). Niestety – opisy robione na ontap są delikatnie mówiąc kijowe.

Dane na potrzeby wykresu pomijają wszystkie piwa, które nie załapały się do żadnego z prezentowanych stylów tak, by suma tych trzech grup dawała 1 (vel 100%)