Ostatni update: 09/11/2022

Zastanawiałem się, czy z biegiem czasu tudzież liczbą czekinów jakoś zmienia się sposób oceniania, łagodnieje, zaostrza się, cokolwiek tego typu… no i wychodzi mi – vide dwa wykresy poniżej – że wcale jakoś niespecjalnie. Tzn jak widać wystawione ocenki rosną, ale też i piwa pite coraz lepsiejsze zdaniem średnich UT… Skala hejtu też się więc stabilizuje na jakimśtam poziomie (2 wykresik).

Ciekawe, czy to “piwa coraz lepsiejsze” ma jakieś sprzężenie zwrotne z ocenami wystawianymi, przynajmniej w skali PL piwek… znaczy ma na 100%, ale na ile silna ta zwrotność 😉 nie mam pomysłu, jak sprawdzić.

Może ten brak wyraźnych trendów to trochę też wina uśrednienia dla całej grupy, czyli tych już ponad 80 osób PL z ponad 5K czekinami unique? Jak mnie najdzie,to będzie w rozbiciu na osoby, może się zmienia per osoba (w prywatnym, niesprawdzonym i niezweryfikowanym odczucie ocenki wystawiam coraz liberalniej) :> Acz na teraz wychodzi robocza teza: oceniamy mniej więcej tak samo, jeno piwerka coraz lepsiejsze.

Aha, dane źródłowe to nieco ponad 600K czekinów unique 81 osób z listy 5K+PL. W pierwszych zobrazowanych kwartałach jeszcze mało miarodajne, mało czekinów, myślę, że od 2015 jest sens paczać.